Blog - Twój dom i ogród

Obiad pod gołym niebem, czyli altana z wbudowanym grillem

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Towarzyskie spotkania w ogrodzie to jedna z milszym form spędzania letniego czasu. Przyjazna atmosfera, piękne otoczenie i dobre jedzenie to niezbędne elementy, by stworzyć klimat idealny do wypoczynku. Dlatego projektując ogród i planując umieszczenie w nim mebli takich jak altana czy kuchnia letnia, które będą centralnym punktem strefy relaksu, warto przyjrzeć się połączonym z nimi projektom grilli i wędzarni, które pozwolą przygotowywać pyszne dania dla domowników i gości.

Czytaj dalej

Jak ciekawie zagospodarować taras?

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Dom z tarasem to marzenie wielu Inwestorów. Wizja popołudniowej kawy czy wieczoru z przyjaciółmi w magicznie oświetlonym miejscu jest bardzo kusząca. Przebywanie na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu jest również bardzo relaksujące i odprężające. Taras nadaje domowi niepowtarzalny charakter i klimat, a ponad to możliwość wyjścia do ogrodu w kilka chwil jest funkcjonalnym rozwiązaniem.

Czytaj dalej

Jaką altanę wybrać do niewielkiego ogrodu?

Altana w ogrodzie to doskonałe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Odpowiednio zaprojektowana doda uroku i wdzięku całemu ogrodowi. Nawet jeżeli przestrzeń, którą można zagospodarować w ogrodzie nie jest duża, każdy Inwestor z łatwością znajdzie model idealnie wpasowujący się w jego przydomowy krajobraz.

Czytaj dalej

Pielęgnacja roślin doniczkowych

Uprawa roślin w donicach odznacza się niezwykłym komfortem i elastycznością. Otrzymują państwo kilka opcji, niedostępnych dla sadzonek posadzonych w ogródku. Możliwość swobodnego przenoszenia donic jest wprost nieocenionym udogodnieniem. Przestają być nam straszne pory srogie zimy i zmiany położenia słońca ponieważ roślinę można przenieść na nasłonecznione lub zacienione miejsce w zależności od potrzeby.

Czytaj dalej

Poduszki dekoracyjne - subtelny akcent aranżacyjny do salonu lub sypialni

Poduszki stanowią idealny dodatek dekoracyjny, w sam raz do ożywienia sypialni, przyozdobienia pokoju dziennego lub ocieplenia rodzinnego salonu. Prezentujemy najważniejsze wskazówki dekoratorskie przydatne przy wyborze odpowiednich wzorów i barw.

Czytaj dalej

Praktyczne wskazówki przy aranżacji luster dekoracyjnych

Nietypowe zwierciadło w dekoracyjnej ramie sprawi, że nawet codzienna rutyna związana z szykowaniem się do pracy będzie przyjemniejszym zajęciem. Ale to przecież nie jedyna zaleta pięknego lustra w domu. Zwierciadła rozświetlają przestrzeń, pogłębiają wrażenie przestronności pomieszczenia, w dodatku same w sobie stanowią rewelacyjne dekoracje, które w naturalny sposób wzbogacając wystrój wnętrza. Przy odpowiedniej aranżacji lustra mogą też wyeksponować ulubione meble lub inne elementy aranżacji. Przy wyborze odpowiedniego miejsca na lustro warto zastosować kilka prostych wskazówek. Oto garść porad przygotowanych przez naszego projektanta, dzięki którym będziemy w stanie wybrać optymalne położenie dekoracyjnego lustra w naszym domu.

Czytaj dalej

Luksusowe aranżacje w stylu glamour

Wyraziste ornamenty, barokowe wzornictwo, szampańskie i perłowe odcienie, słowem, luksus z odrobiną ekstrawagancji - oto kluczowe wyznaczniki współczesnego stylu glamour. Specyfika glamour leży w pięknej, acz umyślnie przerysowanej formie, kuszącej manifestacyjnym bogactwem na granicy przepychu. Jest to styl stworzony z myślą o ludziach, którzy potrafią docenić bezkompromisową zabawę formą, czerpiąc przyjemność z przebywania wśród nietuzinkowych aranżacji.

Czytaj dalej

Obrazy olejne na aluminium - nowy wymiar sztuki użytkowej

Nawet najskromniejsza domowa galeria jest w stanie skutecznie przełamać monotonię nudnego wnętrza. Wybór obrazów zależy przede wszystkim od naszych upodobań, jednak bez względu na to czy zdecydujemy się na portret, pejzaż lub zupełnie abstrakcyjną kompozycję, możemy być pewni, że obrazy zawieszone na ścianach wzbogacą domową aranżację, nadając pomieszczeniom wyrazistości i charakteru. Obecnie największą popularnością cieszy się dekoracyjne malarstwo olejne, dzięki różnorodności dostępnych technik i stylów artystycznych. To zachęciło wielu artystów do śmiałych eksperymentów, takich jak wybór niekonwencjonalnego podłoża, które może dać naprawdę spektakularne efekty.

Czytaj dalej

Wygodny system nawadniania - instalacja krok po kroku

Uprawa większości roślin doniczkowych jest zajęciem przyjemnym i relaksującym, zarazem jednak wymagającym od nas pewnej dedykacji. W końcu nawet najbardziej wytrzymałe rośliny potrzebują przynajmniej kilku podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Najważniejszym z nich jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody oraz składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju rośliny. W sytuacji kiedy nie mamy wystarczająco czasu by wszystkiego dopilnować, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które automatycznie zapewni naszym roślinom odpowiednie warunki.

Czytaj dalej