Wyraziste ornamenty, barokowe wzornictwo, szampańskie i perłowe odcienie, słowem, luksus z odrobiną ekstrawagancji - oto kluczowe wyznaczniki współczesnego stylu glamour. Specyfika glamour leży w pięknej, acz umyślnie przerysowanej formie, kuszącej manifestacyjnym bogactwem na granicy przepychu. Jest to styl stworzony z myślą o ludziach, którzy potrafią docenić bezkompromisową zabawę formą, czerpiąc przyjemność z przebywania wśród nietuzinkowych aranżacji.Dekadencja i przepych z przymrużeniem oka.

Specyfika glamour leży w pięknej, umyślnie przerysowanej formie, kuszącej manifestacyjnym bogactwem. Jest to styl stworzony z myślą, o ludziach którzy potrafią docenić bezkompromisową zabawę formą. Decydując się na urządzenie wnętrz w tym stylu, zgadzamy się na pewną umowność, wręcz iluzoryczność prezentowanego przepychu. Wszelka funkcjonalność schodzi tu na drugi plan ustępując miejsca ekstrawaganckiej formie dającej poczucie luksusu z subtelną nutką autoironii w tle.

Do stworzenia wnętrza glamour niezbędne będą lśniące dekoracje i barwne tkaniny. Dominująca kolorystyka glamour to oczywiście złoto, srebro, czerń, biel, perła oraz kryształ, ale skuteczne będą również wszelkie zestawienia odznaczające się intensywnością barwy. Na śćianach powinny zawisnąć wyrafinowane obrazy oraz duże dekoracyjne lustra, najlepiej o fazowanych krawędziach i bogato zdobionej ramie, skrzącej się w najdelikatniejszym świetle. Nie zapomnijmy również o meblach, które powinny stanowić połączenie klasyki i nowoczesności. Poszukiwanie żywych kontrastów jest podstawową regułą i wyznacznikiem, którym powinniśmy się kierować podczas doboru dekoracji w tego typu aranżacjach. Uzyskana w ten sposób zamierzona krzykliwość jest nieodłącznym elementem luksusu w wydaniu glamour.