Poduszki stanowią idealny dodatek dekoracyjny, w sam raz do ożywienia sypialni, przyozdobienia pokoju dziennego lub ocieplenia rodzinnego salonu. Prezentujemy najważniejsze wskazówki dekoratorskie przydatne przy wyborze odpowiednich wzorów i barw.

 

Przy wyborze poduszek dekoracyjny nie powinniśmy kierować się tylko wyglądem naszych mebli - równie istotny jest styl całego pomieszczenia. Miej na uwadze dominującą nutę kolorystyczną, wielkość oraz użytkową funkcję przestrzeni. Poduszki, które będą idealne do przestronnego salonu, niekoniecznie nadają się do wystroju przytulnej sypialni. Naprawdę dopracowana aranżacja powinna wydobywać z naszych mebli i ozdób naturalną harmonię, nie popadając przy tym w dekoracyjną nudę. Poduszki to wspaniały akcent podkreślający styl pomieszczenia, ale również przełamujący niechcianą monotonię.

 

Postaraj się zaopatrzyć w nieparzystą ilość poduszek. Zasadniczo stosowanie numerów nieparzystych wydobywa z naszych aranżacji większą kreatywność, dzięki czemu powstają ciekawsze projekty. Wypróbuj ułożenie z jedną, trzema lub pięcioma poduszkami, w zależności od wielkości i rodzaju mebli )(pojedyncze poduszki będą lepiej pasować do foteli i krzeseł, natomiast trzy lub pięć to idealna ilość na kanapę czy sofę). Efektowna i łatwa kombinacja: poduszki powinny kontrastować z kolorem twojej kanapy, jedna delikatnie zdobiona na środku kanapy i dwie bardziej wyraziste po bokach.

 

Kolor i wzór są ważne, ale inne właściwości faktury bywają równie istotne. Błyszczące, śliskie poduszki będą pasowały do jedwabistych i skórzanych powierzchni w nowoczesnych aranżacjach, natomiast pluszowe poduszki z meszkiem wspaniale komponują się z tradycyjnym wystrojem, akcentując domowe ciepło i bliskość.