Dom z tarasem to marzenie wielu Inwestorów. Wizja popołudniowej kawy czy wieczoru z przyjaciółmi w magicznie oświetlonym miejscu jest bardzo kusząca. Przebywanie na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu jest również bardzo relaksujące i odprężające. Taras nadaje domowi niepowtarzalny charakter i klimat, a ponad to możliwość wyjścia do ogrodu w kilka chwil jest funkcjonalnym rozwiązaniem.

Projekt domu Flo III G1, źródło: extradom.pl

W zależności od wybranego projektu, taras może być usytuowany w różnych punktach domu, zarówno od strony ogrodu, jak i frontu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest umieszczanie tarasu z tyłu posesji, a takie usytuowanie zapewnia ciszę oraz spokój. Wiele zależy jednak od umiejscowienia domu na działce pod kątem stron świata, a także dostępu do drogi dojazdowej. Warto zatem przyjrzeć się projektom domów z tarasem, w których taras umieszczony jest z tyłu, jak i z przodu domu. Bardziej oryginalne rozwiązania takie jak taras na piętrze czy też wokół całego domu także znajdują wielu zwolenników.

Projekt domu Decyma 7, źródło: extradom.pl

Urządzając taras należy wybrać meble, które będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a ich konserwacja nie będzie zabierała dużo czasu. Warto zwrócić uwagę na jakość mebli, tak by się w nich przyjemnie wypoczywało - krzesła wyłożone poduchami, miękkie fotele, leżaki czy hamak. Mogą być one wykonane z różnych materiałów - wikliny, ratanu, drewna czy tworzyw sztucznych. Wybór właściwego rozwiązania będzie zależał od gustu Inwestora i stylu tarasu. Warto także zastanowić się nad odpowiednim stołem - niewielki stolik kawowy czy też duży stół, idealny na rodzinne spotkania. A może najwłaściwszy będzie wariant, który łączy te dwa rozwiązania. Warto zainwestować także w pozostałe elementy takie jak roślinność, oświetlenie i inne dodatki dekoracyjne, które pomogą stworzyć przytulną i komfortową przestrzeń.

Projekt domu Decyma 6, źródło: extradom.pl

Posiadanie domu z tarasem to marzenie, które można z łatwością zrealizować wybierając odpowiedni projekt domu. Bez względu na wielkość posesji, taras będzie idealnym rozwiązaniem do domu o każdym metrażu. Taras to także bardzo dobre rozwiązanie, by połączyć ogród z domem.

Projekt domu Simon G2, źródło: extradom.pl

Projekt domu HomeKoncept-23, źródło: extradom.pl

https://www.extradom.pl/projekty-domow-z-tarasem