Altana w ogrodzie to doskonałe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Odpowiednio zaprojektowana doda uroku i wdzięku całemu ogrodowi. Nawet jeżeli przestrzeń, którą można zagospodarować w ogrodzie nie jest duża, każdy Inwestor z łatwością znajdzie model idealnie wpasowujący się w jego przydomowy krajobraz.Projekt altany G157 - Altana ogrodowa, źródło: extradom.pl

Projekt altany AL3 - Altana z grillem, źródło: extradom.plJednym z ciekawszych projektów altan jest altana połączona z wędzarnią. Ich zadaszone wersje są idealnym rozwiązaniem przy zmiennej pogodzie, ponieważ pozwalają na korzystanie z obiektu przez cały rok. Dla zwolenników klasycznych rozwiązań doskonała będzie altana ażurowa. Jej atrakcyjny wygląd doda uroku zielonej przestrzeni wokół domu i stworzy klimatyczne miejsce.

Projekt altany Wędzarnia W-04, źródło: extradom.plAltany drewniane to najczęściej wybierane modele, ponieważ pasują do ogrodów o różnych stylach, stanowią także idealne dopełnienie domów klasycznych, jak i nowoczesnych. Decydując się na drewnianą altanę należy zwrócić uwagę na rodzaj surowca - świerk i jodła to rozwiązania lekkie, ale bardziej wytrzymałe będą modrzew i sosna. Trzeba także pamiętać, że altany wykonane z drewna wymagają impregnacji i późniejszej konserwacji. Zadbanie o nie w ten sposób pozwoli cieszyć się jej nienagannym wyglądem przez długi czas.

Projekt altany Altanka A-0, źródło: extradom.pl

Projekt altany G256 - Altana Ogrodowa źródło: extradom.plAby altana była komfortowym miejscem do wypoczynku, musi mieć także szczelny dach. Można go wykończyć na różne sposoby - dachówką ceramiczną, blachodachówką czy też gontem bitumicznym. Rodzaj pokrycia będzie zależał od konstrukcji i wielkości altany. Bardzo ważne jest również wybranie właściwego miejsca na altaną w ogrodzie i powinna to być przestrzeń, która zapewni komfort i spokój. Jeżeli jednak wielkość działki powoduje, że altana będzie stała blisko ogrodzenia, warto wtedy pomyśleć o zasłonięciu ogrodzenia np. bujną roślinnością, by stworzyć zaciszną przestrzeń, idealną do odpoczynku.


Więcej informacji: https://www.extradom.pl/projekty-altan