Towarzyskie spotkania w ogrodzie to jedna z milszym form spędzania letniego czasu. Przyjazna atmosfera, piękne otoczenie i dobre jedzenie to niezbędne elementy, by stworzyć klimat idealny do wypoczynku. Dlatego projektując ogród i planując umieszczenie w nim mebli takich jak altana czy kuchnia letnia, które będą centralnym punktem strefy relaksu, warto przyjrzeć się połączonym z nimi projektom grilli i wędzarni, które pozwolą przygotowywać pyszne dania dla domowników i gości.

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Projekt altany Altana A1, źródło: extradom.pl

W zależności od gustów, wielkości ogrodu i dostępnych środków do wyboru jest wiele ciekawych projektów altan połączonych z grillem. Mogą to być rozwiązania klasyczne ażurowe, w nowoczesnym stylu, połączone z budynkiem gospodarczym czy garażem. Ile pomysłów aranżacyjnych tyle wariantów do wyboru.

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Projekt altany AL1 - Altana z grillem, źródło: extradom.pl

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Projekt grilla/wędzarni Wędzarnia W-01, źródło: extradom.pl

Kolejną ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego miejsca w ogrodzie, w którym stanie altana z grillem. Musi ono zapewniać komfort użytkowania, a także spokojną przestrzeń do relaksu. Trzeba także pamiętać o dymie, który będzie się wydobywał z paleniska i usytuować grill w takim położeniu, gdzie nie będzie on przeszkadzał gościom przy stole, a także sąsiadom.

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Projekt altany Altana A 103, źródło: extradom.pl

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Projekt altany G139 - Altana ogrodowa, źródło: extradom.pl

Materiałami z jakich wykonuje się najczęściej grille murowane jest beton, kamień i cegła. Są one odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają także bezpieczne i komfortowe przygotowywanie posiłków. Murowane grille dodają altanie efektywnego wyglądu i tworzą z ogrodu oryginalną przestrzeń. Ponadto ich dużą zaletą jest wielofunkcyjność, ponieważ mogą one być połączone z wędzarnią, z piecem do pizzy czy pełnić rolę kominka.

Twój Dom i Ogród - Aranżacja Wnętrz

Projekt garażuowiata 2, źródło: extradom.pl

Altana z murowanym grillem to niew.ątpliwie bardzo ciekawa propozycja aranżacji ogrodu. Pozwala stworzyć oryginalną przestrzeń do relaksu i spędzania czasu z bliskimi. Dodatkowo możliwość przygotowywania potraw na świeżym powietrzu jest świetną rozrywką i zabawą, a dania tworzone i spożywane w otoczeniu przyrody smakują wyjątkowo.

https://www.extradom.pl/projekty-grilli-i-wedzarni